BIO

Ja na mapie

Składam się z warstw. Każda pochodzi z innego miejsca na świecie. Jestem kolażem krajobrazów, języków i kultur, to właśnie dzięki nim zyskałam głębię i wielopłaszczyznowość odczuwania. Każdy z punktów na mapie jest częścią mojego domu. A mój dom jest tam gdzie akurat jestem. Wszech/świat nie ma granic.

NOWY JORK NOWY JORK
Nowy Jork to ważne miejsce dla anglojęzycznego aktora. Tam po raz pierwszy zetknęłam się z Metodą Aktorską w Lee Strasberg Institute. To był przełom w myśleniu o aktorstwie. Nowy Jork to dla mnie osobiste doświadczenie wielokulturowości, ale i intensywna praca przy Festiwalu Fringe i z czarną młodzieżą na Bronxie.
TEL AVIVTEL AVIV
Tożsamość. Przyjeżdzam tu odnaleźć siebie, dobrze się bawić i spędzić czas z rodziną.
BUDAPESZT
Węgierski to pierwszy język, który zapomniałam. Mieszkają tam mój tata i siostra.
MADRYT
Tu spędziłam wczesne lata. Tu z moim córkami pół-Hiszpankami co kilka miesięcy odwiedzamy najbliższych. Tu też uczę aktorów na zaproszenie Madrid Meisner Studio.
AVIGNON
Z Teatrem Druga Strefa zagrałam 23 spektakle Fin de... Ciężka praca i wytrwałość zostały docenione. Przedstawienie otrzymało nagrodę specjalną Le Coup de Coeur Festiwalu Avignon OFF 2009.
PARYŻ
Projekt Europe Will Art You 2013.
BERLIN
Stypendium świeżo upieczonej pełnolatki w Reduta Berlin Schauspielschule rozpoczęło moją fascynaję tym miastem. Dziś wracam tu jako coach aktorskiej techniki Sanforda Meisnera i jako aktorka.
AMSTERDAM
Spektakl wyjazdowy Giovanni w reżyserii Grzegorza Jarzyny z TR Warszawa.
ST. PETERSBURG PETERSBURG
Spektakl wyjazdowy Giovanni w reżyserii Grzegorza Jarzyny z TR Warszawa.
WARSZAWA
Tu spędziłam większość życia. Tu pracuję jako aktorka w teatrze i filmie, jako coach i trener. Tu m.in. założyłam naszą Fundację Act 4 Art im. Meisnera. Tu wychowuję Emmę i Gretę.
LONDYN
Tu cały czas pogłębiam wiedzę o technice Meisnera, tu są moi jej mentorzy i nauczyciele, z którymi stale współprację. Tu też miał miejsce jeden z projektów naszej Fundacji CANTATA UK SHOWCASE TOUR 2018, w ramach którego zagraliśmy 7 przedstawień spektaklu Kantata na cztery skrzydła w reż. Ł. Lewandowskiego w dwóch wersjach językowych - po angielsku i polsku - z naszym rosyjskim kolegą aktorem, który nie znał polskiego zanim doszło do naszej współpracy!
SOFIA
Zostaliśmy z NeTTheatre zaproszeni do pokazów spektaklu The Hideout/Kryjówka w reż. P. Passiniego.
RZYM
Tu na zaproszenie Teatro Abarico odbył się pokaz przedpremierowy współczesnej adaptacji sztuki A. Fredro Wąż i ona (na bazie komedii Mąż i żona) na XIII edycji Festiwalu Teatru Europejskiego.
HARBINHARBIN
Najbardziej zaskakujący i odkrywczy kontekst wykonania spektaklu The Hideout/Kryjówka w reż. P. Passiniego. Zagraliśmy 10 spektakli dla niesamowitej, na pozór zupełnie różnej od europejskiej, chińskiej publiczności w nowo otwartym epickim Harbin Theatre.
TIANJINTIANJIN
Najbardziej zaskakujący i odkrywczy kontekst wykonania spektaklu The Hideout/Kryjówka w reż. P. Passiniego. Zagraliśmy 10 spektakli dla niesamowitej, na pozór zupełnie różnej od europejskiej, chińskiej publiczności w Tianjin National Theatre.