AKTUALNOŚCI

Lady Makbet w Lesie, czyli dokument Ewy Łuczak

2012-06-06

Artystka Ewa Łuczak, na co dzień związana z TR Warszawa, tworzy dokument o ludziach skupionych wokół inicjatywy „Las Smoleński”, jednego z oddolnych ruchów społecznych, które narodziły się po katastrofie smoleńskiej. W ramach filmu powstaje spektakl oparty na „Makbecie” Szekspira. Reżyserka postanowiła stworzyć autorom inicjatywy „Las smoleński” szansę na spotkanie z profesjonalnymi aktorami i zrealizowanie własnej wersji tragedii Makbeta-tekstu wybranego przez aktywistów. Premierowy pokaz spektaklu zaplanowany został na koniec czerwca 2012 w jednym z warszawskich teatrów. Premiera filmu odbedzie się we wrzesniu 2012 w jednym ze stolecznych centrów sztuki współczesnej.

Obsada aktorska: Makbet – Sławomir Grzymkowski, Lady Makbet – Judy Turan, Lady Makduf – Magda Gnatowska,Makduf – Kuba Snochowski i działacze "Lasu Smoleńskiego"

PREMIERA w warszawskim kinie Atlantic

2012-03-02

Premiera polsko-francuskiego fabularyzowanego dokumentu o słynnej Noblistce odbyła się 14 grudnia w warszawskim kinie Atlantic. Na zdjęciu ekipa filmowa: aktor Jerzy Rogulski (ojciec Marii), operator Piotr Jaxa, aktor Eric Deshors (Pierre, mąż Marii), aktorka Elisabeth Duda (Maria Skłodowska), aktorka Judyta Turan (Bronia, siostra Marii oraz matka Marii) i reżyser Krzysztof Rogulski. Film będzie wyświetlany 8 marca w Międzynarodowy Dzień Kobiet przez francuską TV5 i 24 marca przez polską TVP kultura. W planach wydanie płyty DVD.

Tekst dla robotów wyszukiwarek